Začala sa Ladies European Tour na Táľoch


Turnaj Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect, ktorý je súčasťou Ladies European Tour (LET), má za sebou úvodný exhibičný turnaj, tzv. ProAm. Okrem najlepších profesionálnych golfistiek z 34 krajín sveta sa na ňom zúčastnili aj slovenskí hokejisti, herci alebo podnikatelia.

Asi najviac pozornosti medzi amatérmi pútala hokejová legenda Dominik Hašek. Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu a olympijský víťaz z Nagana si zahral ProAm s talentovanou angličankou Charley Hull. Tá má po vydarenej minuloročnej sezóne na Táľoch vysoké ambície. Momentálne najlepšie zarábajúca hráčka na okruhu LET patrí tento rok medzi favoritky. Bývalý najlepší brankár sveta Dominik Hašek si aj napriek nabitému programu čas na golf vždy nájde. „Vždy, keď sa zídu príjemný ľudia a príjemné prostredie, tak na golf si čas nájdem, aj keby na iné nebolo“. Úvodný Pro-Am vyhral flight pod vedením Trish Johnson, na druhom mieste skončilo spevácko-hokejové kvarteto pod vedením Melissy Reid, ktorej tím tvoril Pavol Habera, Richard Lintner a Peter „Šarkan“ Novák. Tretí skončil flight Becky Brewerton.

Slovenské farby nebude tento rok na hlavnom turnaji premiérovo hájiť Zuzana Kamasová, ktorá profesionálnu kariéru ukončila vlani a dodnes je jedinou hráčkou z postkomunistických krajín, ktorej sa podarilo vyhrať turnaj zo série LET. „Ťahá ma to naspäť, nebudem klamať, ale na druhej strane je to strašne fajn vidieť tu všetky hráčky, ako sa tešia na turnaj na tomto ihrisku“, povedala počas dnešnej exhibície Kamasová.

Slovensko bude mať v hlavnom turnaji dvojnásobné zastúpenie – Veroniku Falathovú a Leu Klimentovú. Mladučká, len 14 ročná Lea sa predstaví na svojom domácom ihrisku. „Je to príjemné počuť od všetkých ľudí, že mi držia palce, takže verím, že ich nesklamem. Očakávania však veľké nemám, v piatok budem oslavovať len 15. narodeniny, chcem si to užiť a nazbierať skúsenosti,“ povedala pred turnajom Klimentová. Prvé kolo štvordňového turnaja sa začína vo štvrtok a podujatie vyvrcholí v nedeľu 22. júna. Turnaj je dotovaný sumou 275 000 EUR, čo ho radí na 1. miesto v dotáciách všetkých športových podujatí na Slovensku.