Slovenky budú medzi najlepšími chýbať


Pre Leu Klimentovú a Veroniku Falathovú sa dnes Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect končí. Včerajší výborný výsledok dnes hráčky nedokázali zopakovať a obe sa prepadli do druhej polovice štartového poľa na 85. miesto. Víkendové finále tak bude prvý krát v histórii Ladies European Tour na Táľoch bez slovenskej účasti.

Lea Klimentová, ktorá dnes oslavuje len 15. narodeniny, zahrala včera ihrisko na 73 rán, čo jej dávalo skvelú šancu na postup. Dnešný výkon však za tým včerajším zaostal a kým včera zahrala +1, dnes to bolo +11 rán nad par ihriska. So súčtom +12 tak na finále pomýšľať nemôže. „Dnes som hrala opatrnejšie, chcela som si ten výsledok zo včera udržať a tým, že som na seba tlačila, tak to aj dopadlo. Veľmi zle som putovala a myslím, že som si to pokazila aj tými putmi. Síce dnes fúkalo viac ako včera, ale všetky máme rovnaké podmienky, na to sa vyhovárať nedá“ zhodnotila po turnaji svoju hru Klimentová.

Druhá Slovenka Veronika Falathová zahrala dnes ihrisko Gray Bear na Táľoch na 82 rán, čo je 10 nad par a s celkovým výsledkom +12 skončila rovnako ako Klimentová. „Dnes boli trochu ťažšie podmienky, vietor a rýchle greeny nepomáhali ani dobrým ranám, ktoré sa mi darilo umiestňovať na green, ale veľa z nich skončilo následne za greenom, chipy naspäť boli ťažké, aj puty naspäť boli ťažké,
no nebola to sradna,“ povedala po hre Veronika Falathová, ktorá sa na profesionálnom okruhu predstavila na Slovensku tiež prvý krát. Výborne sa dnes darilo českej golfovej hviezde Kláre Spilkovej, ktorá je pred finále na výbornom druhom mieste s výsledkom -5. „Vždy hovorím, že tu na Táľoch je to môj druhý domov, ihrisko milujem, musela som sa tu síce trochu rozohrať a zvyknúť si naň, ale už som tu 5. krát a myslím si, že už som si na ihrisko úplne zvykla. Do víkendu idem s tým, že chcem vyhať a dám do toho všetko,“ uzavrela 19 ročná Češka.