Slovenským golfistkám sa v prvom kole darilo


Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect má za sebou 1. kolo, v ktorom sa darilo aj dvom slovenským reprezentantkám. Veronika Falathová zahrala ihrisko na 74 rán a s výsledkom +2 je na delenom 38. mieste zo 126 hráčok. Najmladšia golfistka na ihrisku Slovenka Lea Klimentová, ktorá bude mať v piatok 20. júna len 15 rokov, zahrala ešte lepší výsledok. 73 rán jej stačilo na delené 27. miesto. Ak svoj výkon zopakujú aj v piatok, mohli by sa prebojovať do víkendového finále.

Klimentová, ktorá je členkou golfového klubu Gray Bear Tále bola po hre so svojim výkonom spokojná. „Išla som si to užiť, takže som sa vôbec nestresovala, hrala som iba tak pre radosť a aj taký výsledok mi vyšiel. Zajtra mám tie narodeniny, tak uvidíme, čo mi to prinesie,“ povedala po hre Lea Klimentová. Na domovskom ihrisku zahrala 4 krát birdie, 5 krát bogey a ostatných 9 jamiek hrala v pare. Druhá Slovenka Veronika Falathová bola so svojou hrou rovnako spokojná. „Hralo sa mi fajn, začala som dobre, potom v strede som mala pár problémov, čo ma vyviedlo z koncentrácie, ale potom som sa vrátila naspäť a nakoniec to bolo birdie, takže fajn. Mojim cieľom je udržať si túto pozíciu a prejsť ten cut,“ uzavrela Falathová.

V úvodný deň turnaja sa nedarilo favoritke Charley Hullovej, ktorá sa delí o 38. miesto aj s našou Veronikou Falathovou. Hullová, ktorá je v súčasnosti líderkou túry, zapísala na jamke číslo 2 double bogey. Líderkou na Táľoch je po prvom dni Škótka Kylie Walker, ktorá pred mesiacom vyhrala Deloitte Ladies Open v Holandsku. Ihrisko zahrala na 68 rán, čo je 4 pod par. Nasleduje ju štvorica hráčok so skóre -3. Slovenky začínajú 2. kolo v piatok ráno, Veronika Falathová o 7:41 z jamky číslo 10 a Lea Klimentová o 9:25 z jamky číslo 1. Kompletné výsledky 1. kola, ale aj piatkové priebežné môžete sledovať na tomto linku: http://www.letscoring.com/leaderboard/68215/.