Češka Klára Spilková je na Táľoch v hre o titul


Po 3. kole Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect sa o prvé miesto delí dvojica Camila Lennarthová zo Švédska so Škótkou Sally Watsonovou. Obe hrajú po troch dňoch 5 úderov pod par. Na treťom mieste je česká golfová jednotka Klára Spilková, ktorá dnes zahrala ihrisko na 74 úderov (+2) a celkovo hrá -3. Za touto trojicou nasleduje kvarteto hráčok s výsledkom -2.

Po vypadnutí Sloveniek sa pozornosť divákov sústreďuje práve na českú golfistku, ktorá sa na Táľoch cíti ako doma. Dnešný deň nezačala najlepšie, keď hneď na 2. jamke zahrala štvor-put a zapisovala double bogey. Následne výsledok korigovala na jamke číslo 3., kde dlhým putom zahrala birdie. „Potom som hrala dobre, až kým neprišla 12. jamka, kde som zahrala tripple bogey, následne som na trinástke trafila vlajku a loptička sa mi skotúľala asi 50 metrov pod green, ale potom som dala 3 birdie na konci, takže sa cítim dobre a som veľmi rada, že to takto dopadlo.“ Spilková stále čaká na svoje premiérové víťazstvo na okruhu Ladies European Tour, viac krát už bola blízko, ale posledné hracie dni jej robia problémy. „Dnes boli diváci úplne skvelí, mám rada, keď je okolo mňa veľa ľudí, ktorí kričia a tlieskajú, takže verím, že zajtra to bude ešte lepšie,“ povedala po 3. hracom dni Klára Spilková. Zajtra pôjde v poslednom flighte s dvojcou líderiek Camilou Lennarthovou a Sally Watsonovou. Žiadna z týchto hráčok ešte turnaj zo série Ladies European Tour nevyhrala. „Určite to nie je pozícia, na ktorú som zvyknutá, ale musím zostať sústredená. Viem, že sa to ľahšie povie ako vykoná, ale nič iné mi nezostáva,“ povedala po hre Sally Watsonová.

Finálové kolo na Táľoch štartuje v nedeľu o 7:30, najlepší flight začína o 9:40 na jamke číslo 1. Slávnostné vyhlásenie výsledkov je naplánované na 14. hodinu. Priebežné, ale aj kompletné výsledky z celého turnaja nájdete na tomto linku: http://www.letscoring.com/leaderboard/68215/.