O turnaji


Začiatok júna 2012 patril na golfovej scéne Slovenska Táľom, ktoré opäť hostili turnaj Allianz Ladies Slovak Open 2012 v sérii turnajov Ladies European Tour. Špička európskeho ženského golfu súťažila o cennú trofej a peňažné výhry spolu za 225 000 EUR. Hráčky ako Trish Johnson, Helen Alfredsson, Gwladys Nocera, Melissa Reid boli veľkými favoritkami. Spolu hralo 126 hráčok, z toho 3 Slovenky. Členka nášho klubu a slovenská jednotka Zuzana Kamasova skončila v turnaji na delenom 61. mieste. Tento rok ju uvidíme znova a veríme v jej úspech. Na turnaji sa darilo Češke Kláre Spilkovej, ktorá obsadila delené 20. miesto. Klára ihrisko dobre pozná a určite bude v tomto roku patriť medzi favoritky.

Vo štvrtom ročníku turnaja sa na ihrisku Gray Bear na Táľoch v termíne od 20. do 23. júna 2013 v štyroch kolách v hre na rany predstaví 126 profesionálnych hráčok z takmer 30 krajín celého sveta. Turnaj je dotovaný sumou 250 000 EUR.

Hráčky majú možnosť získať auto v súťaži Hole in One, opätovne sa uskutoční veľmi populárna súťaž Longest Drive Downhill, každý večer bude pre účastníkov a hostí pripravený bohatý program, na ktorom sa bude prezentovať Slovensko a región Horehronie ako svetová turistická destinácia.